Ви увійшли як Гість | Група "Гості"
Вітаю Вас Гість

Аудиторія 310









Пошук
Меню сайту
Калькулятор
Категорії розділу
Корисна інформація
Сонячна система
Астро-фото дня
Статистика
Головна » Статті » Мої статті

Короткий огляд астрономічних явищ 2015 року

Головною астрономічною подією 2015 буде повне сонячне затемнення 20 березня, смуга повної фази якого пройде Північною Атлантикою і Північним Льодовитим океаном.

Всього ж цього року відбудуться два сонячних і два повних місячних затемнення. Два затемнення припадають на березневий молодик і квітневий повний місяць, а інші два - на вересневий повний місяць і молодик.

Перше затемнення 2015 буде повним сонячним. Воно відбудеться при молодику 20 березня, а смуга повної фази пройде уздовж берегів Норвегії і далі через Шпіцберген - архіпелаг тисячі островів. Максимальна тривалість повної фази досягне 2 хвилин 47 секунд при фазі 1,044. Детальний опис затемнення можна знайти на Астрофорумі в темі Астрономічні спостереження. Про затемнення опубліковано статтю в журналі Небозвід, а також викладена її веб-версія на Астронет http://www.astronet.ru/db/msg/1330577

Друге затемнення року буде повним місячним і відбудеться при повному місяці 4 квітня. Повну фазу побачать жителі Сибіру, ​​Примор'я, Камчатки і Далекого Сходу. Максимальна тіньова фаза складе 1,005 при проходженні Місяця через північну частину земної тіні, причому повна фаза затемнення триватиме лише 12 хвилин. З Місяця в цей час спостерігається повне і часткове сонячне затемнення.

Третє затемнення року відбудеться при молодику 13 вересня, і буде частковим сонячним, а максимальна фаза його складе 0,79. На цей раз затемнення спостерігатиметься лише в Антарктиді і на півдні Африки.

Четверте затемнення року буде повним місячним і відбудеться при повному місяці 28 вересня. При затемненні, повністю поглинутий у земну тінь Місяць, побачать жителі Європи та Північної і Південної Америки, а його максимальна фаза досягне 1,282 при тривалості повної фази 1:00 13 хвилин. Природний супутник Землі пройде в це затемнення через південну частину земної тіні. З Місяця в цей час спостерігається повне і часткове сонячне затемнення.

Астрономічний календар 2015, статті про повні сонячні затемнення 2006 і 2008, а також місячне затемнення 2005.

Категорія: Мої статті | Додав: sam (07.03.2015)
Переглядів: 409 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar